Vishay Dale TNPW06031K40BYCN
Part No.:
TNPW06031K40BYCN
Description:
RES 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Shipping
TNPW06031K40BYCN Information
Resistance:
1.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)