Vishay Dale TNPW06031K10BYCN
Part No.:
TNPW06031K10BYCN
Description:
RES 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Shipping
TNPW06031K10BYCN Information
Series:
TNPW
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)