Vishay Dale TNPW04025K11BYEP
Part No.:
TNPW04025K11BYEP
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES 5.11K OHM 0.1% 0.13W 0402
Shipping
TNPW04025K11BYEP Information
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
5.11 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)