Vishay Dale TNPW020130K1DEED
Part No.:
TNPW020130K1DEED
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
RES 30.1K OHM 0.5% 0.075W 0201
Shipping
TNPW020130K1DEED Information
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.075W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)