Vishay Dale TNPW02011K10BEED
Part No.:
TNPW02011K10BEED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
RES 1.1K OHM 0.1% 0.075W 0201
Shipping
TNPW02011K10BEED Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.075W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)