Vishay Dale TNPV12102M13BEEN
Part No.:
TNPV12102M13BEEN
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
RES SMD 2.13M OHM 0.1% 1/3W 1210
Shipping
TNPV12102M13BEEN Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
2.13 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)