Vishay Dale TNPV1210121KDEEA
Part No.:
TNPV1210121KDEEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/3W 1210
Shipping
TNPV1210121KDEEA Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
121 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)