Vishay Dale TNPV1206200KFHEA
Part No.:
TNPV1206200KFHEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
TNPV1206200KFHEA Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)