Vishay Dale TNPV0805820KBEEA
Part No.:
TNPV0805820KBEEA
Description:
TNPV0805 820K 0.1% T-9 ET1 E3
Shipping
TNPV0805820KBEEA Information
Resistance:
820 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)