Vishay Dale TNPU1206499RBZEN00
Part No.:
TNPU1206499RBZEN00
Description:
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206
Shipping
TNPU1206499RBZEN00 Information
Resistance:
499 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)