Vishay Dale TNPU08054K99AWEN00
Part No.:
TNPU08054K99AWEN00
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
TNPU0805 4K99 0.05% 2PPM E52 E3
Shipping
TNPU08054K99AWEN00 Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)