Vishay Dale TNPU0603120RAYEN00
Part No.:
TNPU0603120RAYEN00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 120 OHM 0.05% 1/10W 0603
Shipping
TNPU0603120RAYEN00 Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)