Vishay Dale TNPU04025K10BZEP00
Part No.:
TNPU04025K10BZEP00
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
TNPU0402 5K1 0.1% T-16 EP1 E3
Shipping
TNPU04025K10BZEP00 Information
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)