Vishay Sprague TMCMC1A226MTRF
Part No.:
TMCMC1A226MTRF
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V SMD
Shipping
TMCMC1A226MTRF Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)