Vishay Sprague TM3C685K020HBA
Part No.:
TM3C685K020HBA
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Shipping
TM3C685K020HBA Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)