TLV320AIC3100IRHBR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TLV320AIC3100IRHBR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Audio |
| Data Interface | I2C |
| Resolution (Bits) | 32 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 91 / 95 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.65V ~ 1.95V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5x5) |
The following parts include "TLV320AIC3100IRHBR" in Silicon Labs TLV320AIC3100IRHBR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.