Taiwan Semiconductor Corporation TLD8S38AH
Part No.:
TLD8S38AH
Description:
TVS DIODE 38VWM DO218AB
Shipping
TLD8S38AH Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
38V
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)