Taiwan Semiconductor Corporation TLD8S13AH MAG
Part No.:
TLD8S13AH MAG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-218AB
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AB
Shipping
TLD8S13AH MAG Information
Manufacturer:
Package/Case:
DO-218AB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
307A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)