Amphenol Anytek TJ2271500000G
Part No.:
TJ2271500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM
Shipping
TJ2271500000G Information
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C