Amphenol Anytek TJ2151030000G
Part No.:
TJ2151030000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM
Shipping
TJ2151030000G Information
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C