Amphenol Anytek TJ1971820000G
Part No.:
TJ1971820000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5MM
Shipping
TJ1971820000G Information
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C