Amphenol Anytek TJ1971560000G
Part No.:
TJ1971560000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5MM
Shipping
TJ1971560000G Information
Series:
01-500
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Termination Style:
Screw - Rising Cage Clamp
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
1-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C