Amphenol Anytek TJ0931830000G
Part No.:
TJ0931830000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM
Shipping
TJ0931830000G Information
Series:
TJ
Number of Positions:
9
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Termination Style:
Screw
Current - IEC:
10.5A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
1.5mm²
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C