Amphenol Anytek TJ0911830000G
Part No.:
TJ0911830000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM
Shipping
TJ0911830000G Information
Series:
TJ
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Termination Style:
Screw
Current - IEC:
10.5A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
1.5mm²
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C