Amphenol Anytek TJ0711530000G
Part No.:
TJ0711530000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM
Shipping
TJ0711530000G Information
Series:
01-350
Number of Positions:
7
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Termination Style:
Screw - Rising Cage Clamp
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.5-1.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C