Amphenol Anytek TJ0651830000G
Part No.:
TJ0651830000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
Shipping
TJ0651830000G Information
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C