Amphenol Anytek TJ0371300000G
Part No.:
TJ0371300000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
Shipping
TJ0371300000G Information
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Orange
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C