KYOCERA AVX THJD686M016BJN
Part No.:
THJD686M016BJN
Package:
2917 (7343 Metric)
Shipping
THJD686M016BJN Information
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)