KYOCERA AVX THJD107K010HJN
Part No.:
THJD107K010HJN
Package:
2917 (7343 Metric)
Shipping
THJD107K010HJN Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)