KYOCERA AVX THJB225M025RJN
Part No.:
THJB225M025RJN
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1411
Shipping
THJB225M025RJN Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
THJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)