Vishay Sprague TH3D686K016A0600
Part No.:
TH3D686K016A0600
Description:
CAP TANT 68UF 10% 16V 2917
Shipping
TH3D686K016A0600 Information
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)