Amphenol Anytek TH0941500000G
Part No.:
TH0941500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM
Shipping
TH0941500000G Information
Number of Positions:
9
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C