Amphenol Anytek TH0841500000G
Part No.:
TH0841500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM
Shipping
TH0841500000G Information
Number of Positions:
8
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C