Amphenol Anytek TH0701500000G
Part No.:
TH0701500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM
Shipping
TH0701500000G Information
Number of Positions:
7
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-1.5mm²
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C