Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TELLI_DS10.2 |
| Manufacturer | Tell-i |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| For Measuring | AC/DC |
| Sensor Type | Magnetoresistive, Open Loop |
| Current - Sensing | 20A |
| Number of Channels | 1 |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Sensitivity | 64mV/A |
| Frequency | 10MHz |
| Linearity | 1% |
| Accuracy | 1% |
| Voltage - Supply | 5V |
| Response Time | 85ns |
| Current - Supply (Max) | 20mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "TELLI_DS10.2" in Silicon Labs TELLI_DS10.2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.