Amphenol Anytek TC130303C500G
Part No.:
TC130303C500G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
TC130303C500G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
TC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V