Amphenol Anytek TC0223020000G
Part No.:
TC0223020000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TC-5.08-2P BLACK ; "-" TRIVALEN
Shipping
TC0223020000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
TC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V