KYOCERA AVX TAP686M010BRW
Part No.:
TAP686M010BRW
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Shipping
TAP686M010BRW Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)