KYOCERA AVX TAP476M025SCS
Part No.:
TAP476M025SCS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
Shipping
TAP476M025SCS Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)