KYOCERA AVX TAP226K035HSC
Part No.:
TAP226K035HSC
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Shipping
TAP226K035HSC Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)