KYOCERA AVX TAP226K035BRW
Part No.:
TAP226K035BRW
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Shipping
TAP226K035BRW Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)