KYOCERA AVX TAP226K025DTW
Part No.:
TAP226K025DTW
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Shipping
TAP226K025DTW Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)