KYOCERA AVX TAP226K020SRS
Part No.:
TAP226K020SRS
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V RADIAL
Shipping
TAP226K020SRS Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)