KYOCERA AVX TAP226J020SRW
Part No.:
TAP226J020SRW
Description:
CAP TANT 22UF 5% 20V RADIAL
Shipping
TAP226J020SRW Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)