KYOCERA AVX TAJY685M035RNJ
Part No.:
TAJY685M035RNJ
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Shipping
TAJY685M035RNJ Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)