KYOCERA AVX TAJY337M002RNJ
Part No.:
TAJY337M002RNJ
Description:
CAP TANT 330UF 20% 2.5V 2917
Shipping
TAJY337M002RNJ Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)