KYOCERA AVX TAJY227M010RNJ
Part No.:
TAJY227M010RNJ
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Shipping
TAJY227M010RNJ Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)