KYOCERA AVX TAJY227M006RNJ
Part No.:
TAJY227M006RNJ
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Shipping
TAJY227M006RNJ Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)