KYOCERA AVX TAJW475K035HNJ
Part No.:
TAJW475K035HNJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Shipping
TAJW475K035HNJ Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)