KYOCERA AVX TAJW156K020HNJ
Part No.:
TAJW156K020HNJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Shipping
TAJW156K020HNJ Information
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)